Sertleşme Sorunları

Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu)

Sertleşme Bozukluğu (Erektil disfonksiyon)

Erektil disfonksiyon şakaya gelmez – bugün yaklaşık dört erkekten biri, tersine çevrilebilen ancak kapsamlı ve ciddi potansiyel tedavi gerektirebilecek bu durumdan mustariptir. Bu inceleme sitesi, erektil disfonksiyonla mücadele ettiğini ve diğer cinsel güçlendirici faydalar sağladığını iddia eden günümüzün en iyi tamamlayıcı ürünlerini sıralamaya ve değerlendirmeye adamıştır. Ancak bu erkek sağlığı sorunu hakkında doğru eylemi yapabilmek için yeterince bilginiz var mı?

Erektil disfonksiyonun birçok belirtisi vardır ve bunlar arasında düşük kaliteli ereksiyon (veya sahip olamama), erken boşalma vakalarına yol açan dayanıklılık eksikliği, enerji kaybı ve sevişme arzusu ve penis boyutu nedeniyle zayıf benlik imajı bulunur. konular. ED’nin nedenleri, yaşlanma, altta yatan bir hastalık, hormon dengesizliği ve psikolojik sorunlar gibi çeşitli faktörler de dahil olmak üzere oldukça geniş kapsamlıdır. Giderek daha fazla erkek ve partneri, ilişki sorunları ve kaygılarını gidermek için profesyonel yardım ve danışmanlık aradığından, ikincisi de yaygın görünmektedir.

Bitkisel takviye, erektil disfonksiyonu ele almanın zaman içinde test edilmiş yollarından biridir. Eski uygarlıklar, uzun süreli ereksiyonlar ve doğurganlık endişeleri de dahil olmak üzere cinsel zorluklara ve işlev bozukluğuna karşı koymak için çeşitli şifalı otlar kullandılar. Bitkisel terapi dünyasının büyük isimleri arasında ginseng, ginkgo biloba, terrestris tribulus, testere palmetto, çemen ve rezene tohumu bulunmaktadır. Bunların çay, topikal uygulama, tablet veya kapsül formu gibi farklı preparasyonları vardır.

Erektil disfonksiyon sorunuyla karşılaştığınızda bazı hatırlatmalar:

  1. Partnerinize karşı açık olun – Sorununuzu tartışmaktan ve onu çözmenin yollarını bulmaktan çekinmeyin. İlişkinizi daha fazla olumsuz etkilememek için iletişim kanallarını açın. Sahip olduklarınızı besleyin; romantik olun ve randevulara ve ortak etkinliklere gidin. Önemli olan ilişkinin sadece cinsel yönü değildir, bu yüzden buna gereksiz yere odaklanmamaya dikkat edin.
  2. Rahatlayın – Sorunla açıklık ve net bir zihinle başa çıkmayı öğrenin. Halihazırda bu konuda endişeliyseniz, yoga, pilates, spor ve egzersiz formları dahil olmak üzere varlık duygunuzu geliştirecek gevşeme teknikleri arayın. Kim bilir, erektil problemlere ve ilgili endişelere neden olan kronik stresleriniz ve endişeleriniz olabilir.
  3. Profesyonel tavsiye alın – Kalifiye bir sağlık uzmanına danışmadan kendi kendinize ilaç almanız veya doğal bir takviye kullanmanız önerilmez. Doktorunuz tıbbi geçmişinize veya erektil disfonksiyonunuza katkıda bulunabilecek altta yatan herhangi bir duruma bakacak ve uygun tanıyı ve olası tedavi planını yapacaktır. İlaca meraklı değilseniz, bitkisel takviyenin sizin için doğru köknar olup olmadığını sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.